Home / Genel / ARAÇ KİRALAMA HAKKINDA BİLGİLER

ARAÇ KİRALAMA HAKKINDA BİLGİLER

Şehir içi ya da şehir dışında, ihtiyaç duyulduğunda yurt dışında araç kiralama firmaları artık çok gündemde ve her yerde sıklıkla karşılaşabildiğimiz türden şirketler olmuşlardır. Bu işi yapan birçok firmaya internet üzerinden artık rahatlıkla ulaşmak mümkündür. İzmir araç kiralama firmamız da bu konu da öncü firmalardandır. Öncelikle naylon firmalarla karşılaşmamak ve güvenilir firmalara ulaşmak için internette firmaları inceleyebilir, en uygun firmayla iletişim kurabilirsiniz. İnternetten araç kiralama rezarvasyonu yaptırabilir, kredi kartı kullanıcısıysanız rahatlıkla ödeme yapabilirsiniz. Ancak önce istediğiniz özellikteki araçları sıralayabilir, hangi amaçla araç kiralayacaksanız ona uygun seçenekleri tercih edebilirsiniz. Kiralık araç seçiminde aracın yaşı ve modeli belirlenmeli, fiyatı etkileyen kapı sayısı ve bagaj bilgileri daraltılmalıdır. Yolculuk tarihleri belirtilmelidir. Araç rezarvasyonu onaylanırsa, onay maili iki gün içinde gelmektedir. Araç kiralandığında mutlaka sigorta yapılır. Aracın sigorta ve kaskosu olmaması demek, kaza durumunda trafik sigortasının hasarı karşılamaması ve tüm masrafın kiralayan kişi tarafından ödeneceği anlamına gelmektedir. Kiralama işlemi için mutlaka kredi kartı kullanmak gerekir, ödeme kredi kartıyla hemen yapılmalıdır. En az bir yıllık sürücü deneyimi olmayan kişiler araç kiralayamaz. Ayrıca araç kiralama için yaşı uygun olmayan kişilerin araç kiralaması mümkün değildir.

Kiralanan araçla yurt dışına çıkılmak isteniyorsa, iki kat kira bedeli ödenir. Araç dikkatli olunması gereken konulardan biri aracın kilometresinin kontrol edilmesidir. Araç yaşının üç yılı geçmemesi gerekir. Araç kiralama firmalarında genelde araçlar yenidir, ancak dikkatli incelemek kiralayan kişiler için faydalı olmaktadır. Mutlaka herhangi bir durumda firmayla görüşülebilecek irtibat numarası, adres mutlaka alınmalıdır. Herhangi bir iptal durumu olup olmadığı yetkililerden öğrenilmeli ve ceza ödememek için ne zaman firmanın aranıp aranmayacağı öğrenilmelidir. Firmalar sezon indirimleri ve kampanyaları takip edilmeli, kaçırmadan fırsatlardan yararlanılmalıdır. Kiralanacak aracın güvenilirliği çok önemlidir. Özellikle şehirler arası yolculuk için çok daha titizlikle araç seçimi yapılmalıdır. ABS, hava yastığı, emniyet kemeri, yolculuklarda çocuk olması durumunda çocuk koltuğu mutlaka bulunmalıdır.
Ek sürücülere ücret alınıp alınmadığı hakkında firmadan bilgi alınmalı, sözleşmeye mutlaka ek sürücünün de adı yazılmalıdır. Tek yön kiralamada teslimat ücretinin olup olmadığı da mutlaka öğrenilmelidir.

https://www.pandoracarhire.com.tr

About sterzi

Check Also

Başarmak ve hedefe ulaşmak için uykudan uyan!

Başarıya giden yolda yürüyorsun. Hedeflerin var. Bu hedefler olmasa zaten yola çıkmayacaksın. Bu hedeflere yürürken ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>