Home / Genel / Cambaz

Cambaz

Bilirsiniz; sirkler komik oldukları kadar ürkütücülerdir. Kıl kadar ince ipte; altında güvenlik ağı olmadan yürümek için, görmediğiniz karanlık tarafında pek çok kırılan kemik vardır. Her zaman geniş ve büyük bir gülümsemenin altında akan bir damla gözyaşı vardır palyaço makyajında. Uyuyabilmek için, tüm hayvanların susması gerektiğini bilir, bu yüzden düzenli uyku kavramını unutursunuz. Bambaşka ülkelerde her gün yaptığınız gösterinin, bir diğerine daha çıkacak olmanızın heyecanı söner, ancak gerçek dostunuzun olmaması kaygısı hala içinizde yanıp tutuşur. Dünya gezegeni, bu evrendeki en büyük sirk olsa gerek. Yürüdüğünüz ip sürekli değişir, bazen incelir, bazen kalınlaşır. Dolayısı ile bazen güvenli ve tam adımınızın sığdığı, bazen ise sizi yok etmeye hazır bir misine kadar incelir. Herkes için bir ip ve tecrübe edilmesi gereken yerler, kırılması gereken kemikler, tecrübeler sayesinde sağa sola yalpalamadan yürümeyi becerebileceğiniz bir sahne vardır. Kimse bilmez ki cambazların ayaklarının altında boydan boya uzanan ve sonsuza dek geçmeyecek olan bir ip izi vardır. Bu iz zamanında, acılı yaralar oluşturmuştur. Ancak sonradan denge kurmak için kullanabileceğiniz en iyi yeriniz olur ayağınızda.

Hayatınızda; öyle olaylar çıkacak ki karşınıza, sirk benzetmesi yanında sadece komedi kalacak. Bahsettiğimiz gösteriye çıkmadan önceki ve sonraki haller trajedisini hayatınızın her gününde yaşayacaksınız. Kaçmak istediğiniz kadar kaçın, insanların acımasızlığı yüzünden bu sadece bir kedi fare oyunu olacak. Bu nankörlük ve acımasızlık, millete, ırka, ülkeye göre değişmez. İnsanlığın yapısı hiçbir faktöre göre değişkenlik göstermiyor, kötülük ve iyilik her yerde var. Üzülesi kısım ise kötülüğün nüfusu yüzlerce kat fazla iyilikten. Bu gezegenin en kötü hali iyilerin nüfusu tükendiği zaman görünecek. İyilerin arasında yer almak istiyorsanız, kaçamayacağınızı anlayıp mücadele etmeye başlamanız gerekir. Gençlik yıllarınızda acı olduğunu sandığınız, moral bozukluğu ile ağlayarak geçirdiğiniz geceleriniz sadece sizi ipte yürümeye hazırlayan tecrübelerinizdir.

Edindiğiniz her yeni iyilik güvenlik ağınızı oluşturacak. Bunlar insan olabileceği gibi, bir köpeğiniz hatta minik saksınızdaki kaktüsünüz bile olabilir. Evinizin içinde benekli, kırmızı bir uğurböceği gördüğünüzdeki ilk tepkiniz ile bir hamamböceğine karşı olan tiksintiyi karşılaştırın en basitinden. Hamamböceği tam olarak ezip daha sonra birde arkasını dezenfekte etmeniz gereken bir mahlukken, uğurböceğini elinize alıp; zarar vermemek için koruyup kolladığınız ve çimenlerinizin en yeşil yerine bıraktığınızdır. Hayatınızda ne hamamböceği olun, ne hamamböceklerinin yuvasına çomak sokun.

Gayet çiçekli böcekli olan bu enteresan makalenin tek bir amacı var. Kötülüğün arasında bulaşmadan iyi insanlarla yaşayın. Kötülük siz izin vermezseniz evinizin içine kadar giremeyecek ve sizi tiksindiremeyecektir. Zamanla karşınıza çıkacak tüm sorunlarla bir cambaz gibi oynamak zorundasınız. Dengenizi iyilikler için kurarsanız, düştüğünüzde altınızdaki ağ; sizi yakalar, olabildiğince esner, tekrar zıplatır. Eğer tecrübeniz yeteri kadar olduysa bakarsınız tekrar o ipin üstüne çıkabilirsiniz.

About sterzi

Check Also

Başarmak ve hedefe ulaşmak için uykudan uyan!

Başarıya giden yolda yürüyorsun. Hedeflerin var. Bu hedefler olmasa zaten yola çıkmayacaksın. Bu hedeflere yürürken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir