Home / Genel / Alarm

Alarm

Alarmı ertele. Artık tek bir hareketinize düştü. ‘’ Beş dakika daha uyuyabilir miyim? ‘’ Bu soruyu, sevgiliniz, anneniz, eşiniz değil kendinize sorduğunuzu düşünün. Masanızın ortasına bir kâğıt koyun büyük harflerle cümlenizi yazın. Şimdi aynı şeyi görüyoruz. Beraber düşünelim. 5 dakikaya neler kaçırabilir ve ya uykunuza kattığınız 5 dakikanızla neler kazanabilirsiniz?

Hayatınızın en önemli kariyer basamağı toplanması 5 dakikayla kaçırabileceğiniz, borsadaki anlık mükemmel kazanç getirecek oynamayı kaybedebileceğiniz, sevgilinizin tam zamanında geldiğiniz için vereceği öpücüğü… Ama bunlar işin gayet sığ ve telafi edilebilir kısımları. 5 dakika ertelemediğinizde kazanacaklarınız bunlar ise aklınızda, siz uyumaya devam edebilirsiniz. Daha derinliklere inen okuyucularla baş başa kaldığımıza göre; bu denizler altındaki 20.000 fersah kadar derin bir mana taşıyor. Ya da bahsettiğimiz öyküyü bilmiyorsanız, Pandoranın kutusu olabilir. Hatta Alice Harikalar diyarından inilen tavşan deliğidir (artık Kansas eski Kansas değildir.)belki sizin için en uygun olan.

Uykuyu çok sevenler içinde bir çözümümüz var, hemen küsmeyin. Hatta ilk sizinkini tanımlayalım, uyanmak istemeyip de mecburen uyandığınız rüyanızdır kaçırdığınız 5 dakika. Konuşabilmek, mesajlaşabilmek, ayırdığınız vaktin fazlasını vermenizi isteyen uygulamalardır sizden vaktinizi isteyen; ancak muazzam bir gün batımını kaçırdığınızı, size kaçırmayanlar söyler.

Bir canlının doğum anıdır, özellikle ceylanın doğum anı yansırsa bir gün ekranlarınıza; ilk adımında sekmeye başlaması hangi 5 dakika ya bedel olarak ödenebilir? Tercihiniz izlediğiniz aşk meşk dolu yaz dizisinin son sahnesi ise, kaçırdığınız ya bir ay tutulması ya da yıldız kaymasıdır. Ne yazık ki aynı yıldızın tekrar bölümü yayınlanmayacaktır. En güzel tarifi bir şarkı sözünden ibaret: ‘’Hep sonradan gelir aklım başıma…’’ 5 dakikanız karanlıktan aydınlığa geçişinizdir, erteleme tuşuna basmadığınız sürece daha erken doğacaktır güneş sizin için. Sabaha kadar oturup, akşama kadar uyumak değildir ertelemenizin çaresi, hatta uykunuzu ertelemeseniz de olur. Hayatınızı ertelememek ilk kuraldır sizin için.

Yapamadığınız, ertelediğiniz hayallerinizi pişmanlıkla değil, umut ile karşılayın. Eski hayaller, tozlu antikalarınızdır. Artık satın alamayacağınız kadar değere sahip olan ve bulunamayan. Bunları hayatınızın listesinden sakın çıkarmayın. Artık kelimesini de kullanmayın. Daktilo hasreti çeken bir yazarın şuan sıfır üretim bir daktilo alması hem zor hem maliyetlidir. Ancak daktilo seslerini klavyenize koyabileceğini biliyor muydunuz? Bu bile aynı güzel antikanın hayali doyurması için yeterlidir. Erteledikleriniz tarihe yenik düşse de her zaman bir yolu vardır ve bu yol sadece sizin hayallerinizin içerisinde saklıdır. Bir daha alarmınızı ertelemeyin, tam saatinde uyanın ve kazandığınız 5 dakikanın tadını ister yüzünüzü yıkarken, ister kahvenizi yudumlarken çıkarın.

About sterzi

Check Also

Başarmak ve hedefe ulaşmak için uykudan uyan!

Başarıya giden yolda yürüyorsun. Hedeflerin var. Bu hedefler olmasa zaten yola çıkmayacaksın. Bu hedeflere yürürken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir