Home / Genel / Onuncu köye kovulun

Onuncu köye kovulun

Onuncu köyden kovulmamak için neler yapmamız gerektiğini konuştuk, peki neden Onuncu Köy’e kovulmamız gerekiyor. Neden doğru söyleyeni 9 köyden kovuyorlar? Çünkü sıra sıra kovulduğumuz bu 9 köy yukarıda bahsettiğimiz 9 kötülükten oluşuyor. Bu yüzden dürüst insanların kovulduğu onuncu köy genelde dürüstlük abidesi, mutluluk şehridir.

Unutmayın ki; ‘’Dürüst olmak cesaretini gösteren kimse, hiçbir zaman yalan söylemek ihtiyacını duymaz.’’ Dürüstlük bir cesaret gerektirir, bazen can acıtıcı, bazen komik duruma düşüren, bazense en büyük ödülleri almanın sebebidir dürüstlük. Karşınızdaki bireylere karşı dürüst olduğunuzda size bazen kızacaklar, bazen gülecekler, bazen dürüstçe söylediğiniz kötü haberlere gözyaşı dökeceklerdir, ancak dönüp dolaşacakları yer en sevdiklerinin değil en güvendikleri insanın omzu olacaktır. Çünkü doğru söylenen sözden hiçbir zaman zarar gelmeyeceği insanoğlunun doğumuyla birlikte gelen bir bilinçtir.

Dürüstlük taslayan insanlar, kusurlarını başkalarından ve kendilerinden gizleyenlerdir, gerçek dürüst insanlarsa bu kusurlarını iyi bilen ve itiraf edenlerdir. Dürüst olmaktan korkmayın. Çünkü yalanlar sizi yalanlara iter, en sonunda vardığınız nokta yalanlardan oluşturulmuş bir hayat, belki de yalanlar üstüne kurulu bir kâinat. O kadar çok yalanın arasına kimseyi alamayacağınız için yine yalnız kalmak zorundasınızdır. Dürüstlüğünüz sayesinde kovula kovula vardığınız onuncu köy size huzurlu bir kalabalık getirecektir. Unutmayın ve şüphe etmeyin, dünya da dürüst insanlarda var. Onların arasında, yanında kalın.

About sterzi

Check Also

Başarmak ve hedefe ulaşmak için uykudan uyan!

Başarıya giden yolda yürüyorsun. Hedeflerin var. Bu hedefler olmasa zaten yola çıkmayacaksın. Bu hedeflere yürürken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir