Home / Genel / Atom bombası

Atom bombası

Bir atom bombası yaratacağız, herkes için bir tane olacak; kalbinizin ve ruhunuzun saklı olduğu yere kuracağız saatini. Olur, olmaz içiniz sıkıldığında tedavi için ufak patlamalar yapacak başlarda. Maddenin; hatta insanoğlunun dahi en küçük yapı taşı olan atomlardan oluşturacak, sonrada en kuvvetlisine doğru gideceğiz.

Ne yazık ki günümüzün en büyük problemlerinden biri olsa gerek; endişe, kaygı, sıkılmak, telaş ve panik. Şöyle bir dönüp bakın kronik rahatsızlıkları istisna kabul edecek olursak 1940 ve öncesi yıllarda bu kadar kendi kendini üzer miydi insanlar? Yediğimiz sağlıksız yiyeceklerden mi, kullandığımız binlerce teknolojik cihazlardan mı bilinmez ama herkes hayatında huzursuz, mutsuz ve tedirgin. İşin daha vahim tarafı bu durumu daha kötüye dönüştürecek olan kaçış planlarını uyguluyor olmamız.

Bu kaçış planları; hepimizin gün içinde yaptığı ancak farkında olmadığı yapılar. Çok basit bir örnekle çıkalım yola, zor durumda kalındığında elinizi cep telefonuna götürmeniz. Gözlemleyin; sıkıntı anında insanların çoğu elini cep telefonuna götürür, daha sonra milyonların oynadığı çok tutmuş mükemmel şeker patlatmaca oynarlar. Tamda mükemmel kurulmuş bir kaçış teorisidir bu. Bir anda zekânızın tamamı 5’li şekerleri patlatmaya gider ve o anki sıkıntınızı üstünüzden atmış olursunuz. Ama o oyun da olduğu gibi sizin de sıkıntınızın sonu bu şekilde gelmeyecektir.

İçimizdeki telaşın, endişenin, kaygının ve ya probleminiz her ne ise sonunu getirmek için işte size etkili ve kalıcı bir yöntem; maneviyatınıza sevgiyle, şefkatle yapılmış bir atom bombası yapın. Öncelikle uyuşturucularınızdan kurtularak başlayabilirsiniz; Asosyal Medya, TV, PC, vb. elektronik ve sanal âlem ile iletişim içine giren cihazlarınızı sadece 24 saatliğine bir kasaya kilitleyebilirsiniz. Bu gerçek bir kasa değil; beyninizin kasası olmalı. Kendinize onlar olmadan da sıkıntılı zamanların atlatılabileceğini kanıtlamalısınız. Bunu beceremeyecek derecedeyseniz endişelenmeyin, hepsini yanınıza alıp bir sahil kenarında sadece 15 dakika denizi seyrederek de başlayabilirsiniz bombanızın yapı taşlarına.

Gecenin bir vakti evin içinde yalnız iken vurduysa kaygılar sizi, gözünüzden damlalar başladıysa akmaya, bilin ki o damlalar duracak ve siz yine aklınıza bir espri geldiğinde güleceksiniz. Hemen televizyona sarılmayın, bunun yerine bekleyin, camı açın temiz havayı ciğerlerinize olduğu kadar ruhunuza da çekin. Bırakın dolsun içeri, bazen soğuk hava yaşamak için en önemli sebebiniz bile olabilir. Yavaş yavaş alışacaksınız camı açmadan da kaygınızın aslında kendi kendine susacağını. Kendi bombanızın ufak parçalarını yaratın. Bunu sizden başkası yapamaz. Ancak bunlar sizi hiçbir şeye bağımlı kılmasın. Mümkünse elektrikle çalışan bir cihaz olmasın. Zaten ya işinizde ya evinizde gerektiğinden fazla ilgileniyorsunuz onlarla. İlgiyi kısa bir süreliğine, en azından kendinizi sebepsiz yere kötü hissederken, kendinize verin. Hiç bir şey yapmadan öylece oturmak bile huzur verebilir. Yatakta yatmak çok bunalttıysa ruhunuzu kalkın ve koltukta öylece uyuya kalın. Belinizin tutulması gün içinde geçecektir en sonunda. Lakin siz o günü sabahlamadan geçirmiş olacaksınız.

Küçük parçalarınız birden fazladır eminim ve şimdi sıra geldi birleştirmeye. En güzel birleştirme yöntemi dudak ve yanaklarınızda yatıyor. Şayet yapabiliyorsanız kendinizi sıkıntılı hissettiğinizde ağzınızı açın ve kocaman bir kahkaha atın. Olmuyorsa, durum biraz daha ağırsa ufak bir tebessüm yeter. İnsanların en güçlü bombasının gülücük olduğuna inananlardanım. Oluşturduğunuz minik parçalarınızı uygulayın ve ardından sizi uyuşturmasını istediğim en güzel hareketinizi yapın ve gülümseyin. Bu herkese yakışır.

About sterzi

Check Also

Başarmak ve hedefe ulaşmak için uykudan uyan!

Başarıya giden yolda yürüyorsun. Hedeflerin var. Bu hedefler olmasa zaten yola çıkmayacaksın. Bu hedeflere yürürken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir