Home / Genel / Sezgi

Sezgi

http://blog.milliyet.com.tr/sezgi/Blog/?BlogNo=310181

Insandaki sezgi yeteneği, genellikle kaşlarımızın arasındaki bölgede olduğu kabul edilen altıncı çakrada bulunur. Bu, klasik çakra sisteminde, bazen üçüncü göz olarak da adlandırılan kaşlarımızın arasındaki nokta ile ilişkilidir.. bu bölge, esas salgı bezi de denilen HİPOFİZ bezinin bulunduğu yerdir. Hipofiz bezi, son araştırmalarda duygusal sağlığımızda ana etken olduğu anlaşılan SEROTONİN salgısının üretiminden sorumludur.

Yaşam boyu bir çok deneyimden geçeceksiniz. Bu, hayatın doğası gereğidir. Hayat çok sert ve acımasız olduğunda, sakinliğinizi koruyun. Içe dönün ve ruhunuzu bulun. Tarafsız ve meditatif bir duruma geçin, kendinizi şifalandırın ve iç sesinizi dinleyin, sezgilerinize güvenin, yol daha açık bir duruma gelecektir.

Sezgi bize pek çok yolla fısıldar; bizimle konuştuğu en önemli yollardan biri de, rüyalar ve simgelerin dilidir. Içe dönün ve içsel sesinizi dinleyin.

Eğer bir şeyin yanıtını arıyorsanız, sadece konsantre olun.

Bir saniye içinde yanıtını bulacaksınız.

Tam içinizde, çok zayıf, basit, kırıcı olmayan, kesinlikle anlaşılabilir, küçük bir ses vardır. Konuşur, ama yüksek sesle değil, çok yumuşak bir sesle konuşur.

  • olayları olmadan önce sezme yetisi.hani niyeyse genelde kötüler hissedilir ki bu durumda keşke olmasaydın dedirtir.
  • doğru zamanda ve doğru yerde doğru kararı vermek açısından mantık ve duygudan çok daha etkilidir.
  • bazen mideye coken berbat bir agirlik, bazen bir mesaji okumadan kimden geldigini bilmek, bazen karsinizdakinin yalan soylediginden elinizde hic ipucu olmadan emin olmak olarak kendini gosteren degi$ik bir $ey

About sterzi

Check Also

Başarmak ve hedefe ulaşmak için uykudan uyan!

Başarıya giden yolda yürüyorsun. Hedeflerin var. Bu hedefler olmasa zaten yola çıkmayacaksın. Bu hedeflere yürürken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir